Sambucol

Sıkça Sorulan Sorular

Sambucol, kara mürver ve C vitamini içeren bitkisel bir gıda takviyesidir. Sambucol’ün «Plus» ürünlerinde ayrıca çinko takviyesi de mevcuttur. Sambucol sözcüğü kara mürverin bilimsel ismi olan Sambucus nigra’dan türetilmiştir.

Kara mürver, Adoxaceae familyasından, bilimsel ismi Sambucus nigra olan küçük bir ağaç türüdür. Uzun yıllardır geleneksel kullanımı vardır.

Sambucol’deki kara mürverler Avusturya’da yetiştirilir. Soğuk sıkım yöntemi ile meyve suyu oluşturulur. Avrupa’daki GMP sertifikalı tesislere iletilir ve formların üretimi sağlanır.

Sambucol İngiltere’deki PharmaCare Europe Ltd. şirketinden ithal edilir.

Kullanım bilgisi her ürün için farklılık gösterebilir. Kids Drops, Kids Likit, Plus Kids Yummies 3-10 yaş için uygundur. Plus Likit, Şekersiz Likit 4-10 yaş için uygundur. Plus Efervesan, Plus Kapsül, Plus Pastil, Kids Drops, Plus Likit, Plus Şekersiz Likit 11 yaş ve üzeri için uygundur.

Kullanım bilgisi her ürün için farklılık gösterebilir. Lütfen ürünün sayfasını ziyaret ediniz.

Sambucol ürünleri glüten içermemektedir.

Plus Pastil ve Plus Kids Yummies hariç Sambucol ürünleri veganlar için uygundur.

Plus Kids Yummies hariç Sambucol ürünleri vejetaryenler için uygundur.

25 °C’nin altında, doğrudan güneş almayan, serin ve kuru bir yerde, orijinal ambalajında muhafaza edilmelidir.

Sambucol ürünleri açıldıktan sonra da doğru saklandığı koşulda tavsiye edilen tüketim tarihi sonuna kadar kullanılabilir. Orijinal ambalajında ve saklama koşullarına uygun şekilde saklanmalıdır. Kullanıldıktan sonra şişenin/tüpün kapağı düzgün bir şekilde kapatılmalıdır.
Pro-Probiotic